Мароко е на четвъртфинал след драматичен успех с дузпи над Испания
Футболистите на Луис Енрике не успяха да реализират нито един път от бялата точка.

Съставът на Испания, който бе сочен за един от претендентите за световната титла на Мондиала в Катар, отпадна от надпреварата на фазата на осминафиналите!

Това стана факт, след като коравият тим на Мароко се наложи над “Ла Фурия” след изпълнение на дузпи.

Двата отбора завършиха при равенство 0:0 в редовното време, а в продълженията след това резултатът остана също непроменен.

В крайна сметка обаче при изпълненията от бялата точка като победител триумфира Мароко и така африканците вече са на четвъртфинал!

При дузпите мароканците реализираха три пъти, докато играчите на Испания не успяха да вкарат нито веднъж.

В 12-ата Ашраф Хакими стреля от пряк свободен удар, който бе отсъден за нарушение на Гави, но топката премина над напречната греда.

Марко Асенсио пък в 27-ата минута бе изведен с хубаво подаване и шутира с левия си крак, но коженото кълбо се оплете от външната страна на мрежата.

Малко преди това пък испанците бяха много близо до откриването на резултата, но изстрелът на Феран Торес бе блокиран на няколко метра от голлинията. Впоследствие обаче се оказа, че е имало и положение на засада в тази ситуация.

В 33-ата минута се стигна и до първия точен удар срещата, когато Нусаир Мазрауи проби добре през центъра и стреля мощно, но Унай Симон бе на мястото си и се справи с опасността.

Малко преди края на първото полувреме мароканците получиха отлична възможност да поведат, но изстрелът на Найер Ажер с глава от изгодно положение бе неточен.

10 минути след началото на втората част Дани Олмо опита късметак с шут от пряк свободен удар от фал, но Боно се намеси решаващо и изби в корнер.

В оставащите минути до края на мача темпото на игра падна и футболистите на двата отбора не успяха да създадат сериозни голови възможности.

До края на редовното време имаше едно положение, при което Дани Олмо бе изведен в наказателното поле и пусна остро подаване по земя, но Боно изби с крак.

Така двата тима не успяха да си отбележат и резонно двубоят влезе в продължения.

В първата част от продължението Азедин Унахи нахлу в наказателното поле и предостави топката за Валид Шерида, който се справи с противников футболист и шутира, но Унай Симон успя да спаси.

В последните секунди на второто продължение топката бе пратена на далечната греда към Пабло Сарабия, който стреля от движение, но ударът му се отклони в десния страничен стълб и така двубоят бе вкаран в дузпи.