Мартин Минчев откри головата си сметка в Спарта (Прага)

Доскорошният нападател на Черно море Мартин Минчев реализира първия си гол с екипа на Спарта (Прага), разписвайки се при загубата на своя тим с 2:1 в контролата с Бохемианс 1905.

Бившият “моряк” се разписа след само три минути игра буквално с първия си шут с червената фланелка. Марто получи удобно дълго подаване от свой съотборник, напредна с топка в крака и без колебание откри резултата.

Гостите изравниха в началото на втората част, а две минути преди края на редовното време стигнаха и до пълен обрат.

Минчев игра до 62-ата минута на мача.

Следващият официален мач на Спарта е на 13 септември като гост на Карвина, когато се очаква Мартин Минчев да попадне в групата и евентуално да запише първи минути с екипа на тима в чешката Първа лига.

Екс-нападателят на Моряците лекуваше здравословни проблеми и не беше включен в състава на младежкия национален отбор на България за мачовете с Русия и Сърбия.