Александър Лазаров и Габриел Донев отстъпиха в два сета на мексиканския тандем

Мексиканският тандем Ханс Ач Вердуго-Мигел-Анхел Рейес-Варела надигра нашата двойка Александър Лазаров-Габриел Донев с 6:4, 6:4, като латиноамериканците успяха да поведат с 2:1 в двубоя от Световна група 2 на Купа “Дейвис”, неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже.

Мексиканците, чието класиране в световната ранглиста на двойки е близо до топ 100, сервираха стабилно и не допуснаха пробив в целия мач, стигайки до крайния успех за 72 минути в зала “София”.

“Не мисля, че играхме слабо,” заяви след края на срещата Лазаров. “Но те играят постоянно двойки, играят заедно. Не случайно единият е около топ 100 в света в момента, а другият е бил топ 50. Допуснахме малко грешки, може би в края на втория сет двойната грешка, която направих при 4:4 беше решаваща.

България се нуждае от два задължителни победи в оставащите два мача на сингъл, за да елиминира съперника.

В дуела на първите ракети Димитър Кузманов играе срещу Херардо Лопес Виясеньор, а в последния мач Адриан Андреев среща Луис Патиньо.

В над 50-годишната си история на участия в Купа “Дейвис” България е обръщала само два пъти мач от изоставане 1:2. Това се случва през 1973 година в София срещу Белгия, както и двайсет години по-късно в домакинския сблъсък с Полша.