Меси с гол и асистенция при победа на Барселона над Севиля
Каталунците спечелиха с 2:0 в среща от 25-ия кръг, изместиха Реал Мадрид от второто място

Барселона измести Реал Мадрид от второто място в класирането на Ла Лига след успех с 2:0 над Севиля в днешния мач от 25-ия кръг. Тимът на Роналд Куман има в актива си 53 точки, изпреварвайки с една „кралския клуб“. Севиля е на 4-ото място с 48 точки, а на върха е Атлетико Мадрид с 55 точки.

Гостите владееха повече топката в началните минути на двубоя на „Рамон Санчес Писхуан“, но отправиха удар към противниковата врата едва в 22-ата минута, когато Дембеле не затрудни Буну.

В 29-ата Лионел Меси с великолепно подаване изведе Дембеле, който пусна топката между краката на вратаря, откривайки резултата в двубоя.

Първият удар за домакините дойде едва в 50-ата минута, когато Хесус Навас опита да върне равенството, но Тер Стеген улови с вещина.

Девет по-късно късметът покри Севиля, когато при силен изстрел на Дест топката срещна гредата.

Попадения на Де Йонг и Ел-Несири бяха отменени заради засади, а пет минути преди края на редовното време Лионел Меси оформи крайното 2:0.

Така Барселона в 15-и пореден мач от шампионата няма загуба, като каталунците са победители в 12 от двубоите.