Меси се разписа при победно завръщане за ПСЖ
Шампионите увеличиха аванса си на върха на шест точки

Френският шампион Пари Сен Жермен се наложи с 2:0 над последния Анже в среща от 18-ия кръг на Лига 1, която бе белязана от завръщането на аржентинската суперзвезда Лео Меси след спечелената световна титла в Катар миналия месец.

Младият нападател Юго Екитике откри резултата с лесен завършващ удар след само пет минути, като асистенцията бе дело на Норди Мукиеле.

Дейният Меси пък оформи крайния резултат в 72-ата минута с попадение, което първоначално не бе зачетено след отсъдена засада. След преразглеждане от системата ВАР обаче стана ясно, че голът е редовен.

Това бе 8-ото попадение за аржентинеца в Лига 1, като по този начин той вече има два реализирани гола повече, отколкото през целия предходен сезон във френския шампионат.

Десетина минути по-късно и бразилецът Неймар прати топката в мрежата на гостите със зрелищен удар, но този път отсъдената от страничния съдия беше потвърдена.

От редиците на парижани липсваха Килиан Мбапе – получил почивка от клуба, наказаният Ашраф Хакими и контузеният Марко Верати.

С победата ПСЖ събра актив от 47 точки, шест повече от Ланс, който успя да стигне само до равенство – 2:2, при гостуването на Страсбург.

Анже остава здраво закотвен на дъното на подреждането с едва 8 спечелени точки, четири зад Страсбург и пет зад Оксер.