Милан даде сериозна заявка за топ 4 след победа над Лацио
Тео Ернандес реализира невероятен гол за "росонерите".

Милан постигна изключително важна победа по пътя към целта си – място в топ 4 в крайното класиране на Серия “А”.

Възпитаниците на Стефано Пиоли се наложиха с 2:0 у дома над Лацио, който тим е друг от претендентите за челните позиции в таблицата.

В 18-ата минута падна първото попадение в срещата, когато се разписа Исмаел Бенасер след асистенция на Оливие Жиру.

С невероятен гол в 29-ата минута пък Тео Ернандес оформи крайното 2:0. Футболистът на Милан тръгна от своята половина и напредна сериозно, след което разпечата вратата на гостите с майсторски удар.

В началните минути пък домакините понесоха сериозен удар, след като Рафаел Леао трябваше да напусне терена заради контузия.

С тази победа Милан заема вече 4-ото място във временното класиране на Серия “А” с актив от 61 точки, а Лацио остава на втората позиция с 64 пункта.

На “росонерите” предстои сблъсък с Интер от Шампионската лига, а след това гостуване на Специя от първенството. Лацио пък в следващия кръг ще играе срещу Лече.