Милан съхрани шампионската искра след трилър във Флоренция
Росонерите вече са на шест точки от лидера Интер

Милан запази живи надеждите за шампионска титла в Скудетото след драматична победа с 3:2 при гостуването на Фиорентина в среща от 28-ия кръг на италианското първенство.

Успехът позволи на Росонерите да съкратят изоставането от градския съперник Интер на шест точки. Нерадзурите, които имат мач по-малко, оглавяват класирането в Серия А с 65 точки, следвани от Милан с 59.

Златан Ибрахимович даде аванс на тима на Стефано Пиоли след асистенция на Симон Кяер след девет минути игра. С това попадение шведът се превърна в най-възрастния играч с 15 гола в рамките на един сезон.

Фиорентина обаче обърна резултата чрез брилянтно попадение на чилиеца Ерик Пулгар от пряк свободен удар и гол на френското острие Франк Рибери след подаване на Душан Влахович.

Гостите се върнаха в мача чрез Браим Диас, който бе точен след центриране на Хакан Чалханоглу от ъглов удар и нова асистенция на Кяер.

Звездният миг на Милан дойде в 73-ата минута, когато Чалханоглу порази целта с диагонален шут след пас на Франк Кесие.