Милан се наложи над Специя на Петко Христов след късна драма
"Росонерите" вече изостават на 6 точки от Наполи.

Италианският шампион Милан бе близо до това да допусне нова грешна стъпка по пътя си към титлата в Серия “А” през настоящата кампания, но в крайна сметка с късна драма успя да зарадва феновете си по трибуните.

“Росонерите” се наложиха с 2:1 над Специя на “Джузепе Меаца” в късния сблъсък от съботната програма на 13-ия кръг в първенството.

По този начин възпитаниците на Стефано Пиоли съкратиха изоставането си от лидера Наполи на 6 точки.

За Специя се появи българският национал Петко Христов, който влезе в игра в 68-ата минута и замени Кевин Агудело.

Първото попадение в срещата бе във вратата на Специя и то падна в 21-ата минута. Тогава Исмаел Бенасер намери добре Тео Ернандес, който овладя отлично и със силен удар от близко разстояние не остави шансове на Бартоломей Драговски.

Гостите обаче успяха да изравнят в 59-ата минута, когато юношата на Милан Даниел Малдини успя да измъкне кълбото от футболист на “росонерите” и с майсторски шут разпечата вратата на Чиприан Татарушану.

В 65-ата минута резервата Сандро Тонали реализира страхотен гол с удар от разстояние, който обаче не бе зачетен заради нарушение на Фикайо Томори срещу Нзола в самия старт на атаката.

Оливие Жиру в 89-ата минута успя да реализира победното попадение за Милан, чрез което отборът победи Специя по изключително драматичен начин.

Жиру обаче имаше жълт картон, а при радостта си от гола той съблече фланелката си, за което получи заслужен червен картон.

МИЛАН – СПЕЦИЯ 2:1

1:0 Ернандес (21′)

1:1 Малдини (59′)

2:1 Жиру (89′)

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Милан: Чиприан Татарушану, Пиер Калюлю, Матео Габия, Фикайо Томори, Тео Ернандес, Раде Крунич, Исмаел Бенасер, Жуниор Месиас, Браим Диас, Рафаел Леао, Дивок Ориги

Наставник: Стефано Пиоли

Специя: Бартоломей Драговски, Итън Ампаду, Матиа Калдара, Якуб Кивиор, Емил Холм, Мехди Бурабиа, Албин Екдал, Кевин Агудело, Келвин Амиан, Даниел Малдини, Мбала Нзола

Наставник: Лука Готи