Милан се върна към победите след изключителна драма срещу Емполи
"Росонерите" триумфираха с успеха в късна драма с три гола в добавеното време.

Италианският шампион Милан се върна на победния път в италианската Серия “А”, след като в изминалия кръг отборът отстъпи с 1:2 от Наполи у дома.

“Росонерите” успяха да пречупят състава на Емполи като гости в изключително драматичен мач, в който те излязоха като крайни победители – 3:1.

По този начин футболистите на Стефано Пиоли успяха да се възползват по най-добрия начин от грешката на Интер от по-рано през деня и да дръпнат сериозно пред “нерадзурите” в таблицата.

В 79-ата минута падна първото попадение в срещата, когато точен за Милан бе Анте Ребич след асистенция на Рафаел Леао.

Емполи обаче върна равенството на таблото в 92-ата минута на двубоя с гол на Недим Байрами.

“Росонерите” обаче тотално отказаха своя противник с два гола, които паднаха в 93-ата и 97-ата минута. Точни тогава бяха Фоде Бало-Туре и Рафаел Леао.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Емполи: Викарио, Стоянович, Де Винтер, Луперто, Паризи, Хаас, Хендерсън, Граси, Пяца, Ламерс, Сатриано

Милан: Татарушану, Калабрия, Кяер, Томори, Бало-Туре, Бенасер, Тонали, Салемакерс, Де Кетеларе, Леао, Жиру