Рома обърна Интер и задълбочи кризата при “нерадзурите”
"Вълците" се върнаха на победния път и триумфираха в дербито на 8-ия кръг в Италия.

Италианският вицешампион Интер продължи с колебливото си представяне от началото на сезона и в дербито с Рома.

Възпитаниците на Симоне Индзаги отстъпиха с 1:2 в домакинството си на “вълците” в най-интригуващия двубой от 8-ия кръг в италианската Серия “А”.

В следващия кръг от първенството Рома ще се изправи срещу Лече, а Интер ще гостува на Сасуоло.

Домакините успяха да поведат в резултата още в 11-ата минута, когато Лаутаро Мартинес асистира за Един Джеко, но попадението на национала на Босна и Херцеговина бе отменено впоследствие от ВАР заради положение на засада.

В 30-ата минута все пак съставът на Интер излезе напред, след като Николо Барела напредна с топката и с невероятен пас намери Федерико Димарко, който шутира по земя, а Руи Патрисио не се намеси по най-добрия начин и коженото кълбо се оплете в мрежата му.

Футболистите на Рома възстановиха равенството на таблото 9 минути по-късно, когато Леонардо Спинацола проби отляво и центрира за Пауло Дибала, а нападателят отправи изстрел от воле, който се оказа труден за отразяване от Ханданович.

Пълният обрат в мача и победата за “вълците” дойде четвърт час преди края на сблъсъка, а в герой за “джалоросите” се превърна Крис Смолинг, който бе точен с глава след пряк свободен удар, изпълнен от Лоренцо Пелегрини.

ИНТЕР – РОМА 1:2

1:0 Федерико Димарко (30)

1:1 Пауло Дибала (39)

1:2 Крис Смолинг (75)

Интер: 1. Самир Ханданович, 37. Милан Шкриняр, 15. Федерико Ачерби, 95. Алесандро Бастони, 2. Дензъл Дъмфрис, 23. Николо Барела, 14. Кристян Аслани, 20. Хакан Чалханоолу, 32. Федерико Димарко, 10. Лаутаро Мартинес, 9. Един Джеко

Треньор: Симоне Индзаги

Рома: 1. Руи Патрисио, 23. Джанлука Манчини, 6. Крис Смолинг, 3. Ибанес, 19. Зеки Челик, 8. Неманя Матич, 4. Браян Кристанте, 37. Леонардо Спинацола, 22. Николо Дзаниоло, 7. Лоренцо Пелегрини, 21. Пауло Дибала

Треньор: Жозе Моуриньо