Милано е син! Интер се превърна в първия финалист в Шампионска лига
Това е първи финал за "нерадзурите" от 2010 година насам

Интер победи Милан с 1:0 и с общ резултат 3:0 от двата сблъсъка се превърна в първия финалист на тазгодишното издание на Шампионска лига. Възпитаниците на Симоне Индзаги играха много подредено и дисциплинирано през целия двубой и успяха да удържат на натиска на съперника си.

През първата част Милан доминираше. “Росонерите” успяха да създадат няколко доста добри положения, но до гол не се стигна благодарение на чудесните изяви на Андре Онана. Атаките на Интер също не бяха безопасни. Подобно обаче на колегата си, Майк Менян успя да опази суха мрежата си.

През втората част Милан постепенно загуби концентрация, а Интер продължаваше да не прави грешки. Така се стигна до 74-ата минута, когато Лукаку подаде към Лаутаро Мартинес, който отбеляза с мощен удар с левия крак.

На финала Интер ще срещне победителя от двойката Манчестър Сити-Реал Мадрид, който ще стане ясен утре вечер.