Миньор възроди спомена за славните пернишки вечери

Миньор разгроми Спортист (Своге) с 3:0 в първото си домакинство след завръщането в професионалния футбол и напомни на верните си фенове за позабравените велики мачове в западния град.

Точни за Чуковете бяха Павлин Чиликов – син на бившия нападател на Левски Георги Чиликов, капитанът Томислав Павлов и Кристиян Слишков.

Чиликов-младши откри в средата на първото полувреме, засичайки с глава изкушаващо центриране на Павлов.

Домакините на практика унищожиха интригата още преди почивката, получавайки и сериозна “подкрепа” от стража на Спортист Станислав Димитров.

Най-напред той сгреши при върната от бранител топка, позволявайки на Павлов да удвои аванса на перничани.

В самия край на първото полувреме пък Димитров  не успя да пресече центриране на Андреас Васев. Топката попадна удобно на десния крак на Слишков, който бе забавяне оформи крайното 3:0.

През второто полувреме темпото на игра на спадна, а положения пред двете врати почти липсваха.

Това е първи успех на Миньор, след като преди седмица тимът загуби от Лудогорец 2 с 1:2. Спортист Своге допусна втора загуба, а тимът още не е вкарал гол, след като преди седмица отстъпи и на Локомотив (София) с 0:2