Митов и Кембридж с нова победа
Отборът на българския страж оглавява класирането във Втора лига

Кембридж Юнайтед продължи впечатляващия си рейд в английската Лига 2, надигравайки на своя “Аби Стейдиъм” Порт Вейл с 3:1 за пета победа през този сезон.

Със солидни изяви за лидера във временното класиране за пореден път се изяви българският страж Димитър Митов, който е несменяем титуляр и вече записа серия от “сухи мрежи”.

Всъщност и тази вечер Митов бе преодолян единствено при дузпата, изпълнена от Тио Робинсън в 18-ата минута на срещата.

В герой за домакините се превърна Пол Мълин, който увенча силната си игра с хеттрик. Той откри резултата още в 3-ата минута с точно изпълнена дузпа, след това бе точен шест минути след почивката, както и в добавеното време.

С победата си Кембридж съхрани лидерската си позиция с 16 точки от 7 мача, следван от Нюпорт Каунти, който е със същия точков актив.

В събота Юнайтед отново е домакин, а насреща му се изправя 20-ият в класирането Болтън Уондърърс, който днес завърши наравно – 3:3, с Бароу.