Добави коментар
280 деца от 55 клуба се качиха на тепиха в държавното първенство

Отборът на „Би Риал“ (Сандански) се пребори с конкренцията и зае първо място в отборното подреждане на държавния шампионат по свободна борба за деца в Ловеч.

Тимът от югозападния град събра общо 112 точки, а на втора позиция останаха младите борци на „Локомотив“ (Горна Оряховица), които завършиха със 74 точки. Само с точка по-малко трети финишираха състезателите на „Осман Дуралиев“ (Исперих).

За най-техничен състезател бе определен Валери Захарядис („Би Риал“), триумфирал при 38-килограмовите, а призът за най-резултатен борец грабна Александър Делчев (Локомотив Пловдив), станал първи при 35-килограмовите.

Общо 280 деца от 55 клуба се включиха в оспорваните схватки в Ловеч.

Младите борци на "Би Риал" са отборни шампиони в Ловеч 2

Ето и призьорите в отделните категории:

Категория до 30 кг 
1. Илиян Ангелов („Локомотив“ Г.Оряховица)
2. Ангел Кирилов („Беласица“ Петрич)
3. Атанас Гендов („Стефан Караджа“ Елхово)
3. Радослав Христов („Димитровград“ Димитровград)

Категория до 32 кг 
1. Дениз Ахмедов („Локомотив“ Г.Оряховица)
2. Божидар Дамянов („Би Риал“ Сандански)
3. Атанас Костадинов („Беласица“ Петрич)
3. Георги Пантелеев („Странджа-2001“ Средец)

Категория до 35 кг
1. Александър Делчев („Локомотив“ Пловдив)
2. Димитър Методиев („Стефан Караджа“ Елхово)
3. Благой Стоянов („Вълко Костов“ Симеоновград)
3. Леонид Захарядис („Би Риал“ Сандански)

Категория до 38 кг
1. Валери Захарядис („Би Риал“ Сандански)
2. Берке Ибрям („Дан Колов“ Елена)
3. Стефан Трайков („Беласица-Цар Самуил“ Петрич)
3. Аспарух Иванов („Би Риал“ Сандански)

Категория до 42 кг
1. Калоян Стоянов („Би Риал“ Сандански)
2. Петко Саракостов (СК Борба и самбо Ямбол)
3. Аксел Кадир („Осман Дуралиев“ Исперих)
3. Стилиян Памуков („Странджа-2001“ Средец)

Категория до 47 кг
1. Анъл Назиф („Осман Дуралиев“ Исперих)
2. Георги Киров („Черноморец-св.борба“ Бургас)
3. Бурак Бейти („Юнак-Локомотив“ Русе)
3. Илия Димов („Беласица-Цар Самуил“ Петрич)

Категория до 53 кг
1. Сейко Калинов („Осман Дуралиев“ Исперих)
2. Еге Йълмаз („Ангел войвода-Хасково“ Хасково)
3. Стоян Георгиев („Ангел Гочев“ Созопол)
3. Станислав Атанасов („Стефан Караджа“ Елхово)

Категория до 59 кг
1. Георги Георгиев („Олимпиец“ Търговище)
2. Никола Стоянов („Локомотив“ Г.Оряховица)
3. Костадин Станков („Ангел Гочев“ Созопол)
3. Венелин Георгиев („Беласица-Цар Самуил“ Петрич)

Категория до 66 кг
1. Валентин Илиев („Митекс“ Благоевград)
2. Янко Босков („Димитър Кумчев“ Асеновград)
3. Михаил Узунов („Берое“ Стара Загора)
3. Стивън Георгиев („Станка Златева“ Сливен)

Категория до 73 кг
1. Толга Адем („Борба“ Шумен)
2. Ростислав Петров („Олимпиец“ Търговище)
3. Диан Русев („Берое“ Стара Загора)
3. Ивайло Гецов („Юнак-Локомотив“ Русе)

Категория +73 кг
1. Халил Садъков („Олимпиец“ Търговище)
2. Боян Цонев („Борба“ Шумен)

3. Ахмед Звънов („Лудогорска слава“ Глоджево)
3. Стефан Стефанов („Юнак-Локомотив“ Русе)

Генерално отборно класиране:

1. „Би Риал“ (Сандански) – 112 точки

2. „Локомотив“ (Горна Оряховица“) – 74 точки

3. „Осман Дуралиев“ (Исперих“) – 73 точки

Добави коментар
Гласувай: