Монако спря победния ход на ПСЖ в 20-ия кръг на френската Лига 1

В поредния кръг от първенството на Франция Пари Сен Жермен беше домакин на срещата си с Монако. Двубоят премина зрелищно, за голяма радост на тълпите от фенове, които препълниха  „Парк де Пренс”. Веднага след старта на играта, още в третата минута, Неймар уцели вратата на противника. Това обаче по никакъв начин не смути Монако и отборът успя да вкара две точни попадения в рамките на десет минути.

Четири минути след като Неймар осигури преднината за парижани, Уисам Бен Йедер подаде на Желсон Мартинш и резултатът стана 1:1. Последва още един гол, този път реализиран от Бен Йедер в 13-та минута от срещата. 11 минути по-късно пък Бало Туре вкара в собствената врата и резултатът отново бе изравнен.

Последва дузпа, изпълнена от Неймар, която отново изведе Пари Сен Жермен напред, а точката в двубоя бе поставена от алжиреца Ислам Слимани, който влезе в игра едва в 65-та минута, но, само пет минути след това, определи крайния резултат в мача – 3:3.

Така победната серия от шест поредни срещи на парижаните бе спряна, но те все още владеят първото място в класирането на Франция с 46 пункта, следвани от Олимпик Марсилия. Монако е на осма позиция и с актив от 29 точки, след като отстъпи преднина на Монпелие.

ПСЖ – Монако 3: 3

Голове: Неймар, 3, 42 (от дузпа), Балу Туре, 24 (автогол) – Мартинс, 7, Бен Йедер, 13, Слимани, 70

ПСЖ: Навас – Мениер , Маркиньос, Тиаго Силва , Бернат – Ди Мария (Сарабия, 80), Верати (Паредес, 80), Неймар- Икарди (Кавани, 86), Мбапе

Монако: Лекомт – Анрикс, Глик, Марипан, Балу Туре – Мартинс (Агилар, 82), Бакайоко, Фабрегас (Слимани, 65), Головин – Бен Йедър (Адриен Силва, 86), Кейта

Предупреждения:  Кейта, Бакайоко, Бало Туре.