Монтана с равенство при визитата в Ерден

Новакът в Първа лига Монтана записа равенство – 1:1, при гостуването на втородивизионния Кариана в контрола, целяща да уплътни паузата заради мачовете на националните отбори.

Домакините от Ерден излязоха напред в резултата с гол на Борислав Дамянов осем минути след почивката, но четвърт час по-късно тимът на Никола Спасов възстанови паритета след попадение на Николай Цветков от дузпа.

По-рано тази седмица Монтана подсили редиците си, подписвайки едногодишни контракти с вратаря Благой Макенджиев, централния защитник Раян Сенхаджи и нападателя Бари Билал.

Тимът от северозападния град се наслади на солиден старт на новия сезон в Първа лига, записвайки победа и две равенства в първите три тура преди да отстъпи с 4:0 на Левски в четвъртия кръг. Монтана е на 7-о място във временното класиране.

Воденият от Веско Великов Кариана е на второ място във Втора лига с три победи, един хикс и една загуба, на три точки зад лидера Локомотив (София).