Морено спаси Испания от загуба, Рамос пропусна две дузпи
Стражът на швейцарците Ян Зомер парира двата 11-метрови наказателни удара на рекордьора

Жерар Морено се разписа минута преди края, за да осигури равенството на Испания при гостуването на напористия Швейцария в двубой от Група 4 в Лигата на нациите.

Двубоят на “Санкт Якоб Парк” в Базел ще остане в историята, тъй като бранителят на Ла Фурия Еспаньола Серхио Рамос записа мач номер 177 с националната фланелка, подобрявайки европейския рекорд за участия на италианския вратар Джанлуиджи Буфон.

Морено спаси Испания от загуба, Рамос пропусна две дузпи 1

Домакините поведоха в резултата в средата на първото полувреме след майсторски удар на Ремо Фройлер след пробив и центриране отдясно на Бреел Емболи.

През втората част рекордьорът Рамос пропусна две дузпи, но в самия край на срещата отлично пласираният Морено демонстрира завидно хладнокръвие и изравни – 1:1.

Испания е на втора позиция в групата с 8 точки, само една зад лидера Германия. Украйна е трета с 6, а Швейцария остава на дъното с три пункта.