ЦСКА отново разгроми Банско в контролна среща
"Козлите" не оказаха особена съпротива на "червените".

Отборът на ЦСКА разгроми с 6:1 тима на Банско в приятелска среща, която е част от подготовката на “армейците” в едноименния град по време на паузата за националните отбори.

Българският гранд премери сили със същия тим и в предишната пауза за първенството, като тогава столичани стигнаха до победата с резултат – 4:1.

Точни за “червените” бяха Яник Вилдсхут, Ахмед Ахмедов, Греъм Кери, Жуниор Нзила, Федерико Варела и Павел Жабов, а с попадение за “козлите” се отчете Кристиян Балтов.

Възпитаниците на Стойчо Младенов излязоха напред в резултата в 24-ата минута. След продължителна атака топката стигна до Яник Вилдсхут, който с плътен удар матира стражът на Банско.

“Козлите” отговориха на предизвикателството само 2 минути по-късно, когато Кристиян Балтов върна равенството на таблото.

Все пак в 29-ата минута “армейците” си върнаха преднината. Авторът на първото попадение Яник Вилдсхут намери Ахмед Ахмедов, а нападателят не сгреши за 2:1.

ЦСКА отново разгроми Банско в контролна среща 1

Само 2 минути по-късно Греъм Кери накара Иван Димитров да вади коженото кълбо от вратата си за трети път след хубев изстрел от границата на наказателното поле.

В 55-ата минута Жуниор Нзила прониза вратата на “козлите” с прецизен удар от границата на наказателното поле, а в 61-ата Федерико Варела беше изведен зад гърба на защитата на Банско и технично реализира за 5:1.

Младият Павел Жабов бе точен в 84-ата минута, оформяйки крайното 6:1 за своя тим.

Ето и стартовите състави на двата тима:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 16. Любомир Цветанов, 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 10. Виктор Атанасов, 3. Жеферсон, 24. Карло Мухар, 30. Яник Вилдсхут, 8. Греъм Кери, 11. Хамза Чатакович, 23. Ахмед Ахмедов

Старши треньор: Стойчо Младенов

Банско: 1. Иван Димитров, 20. Марио Димитров, 5. Борис Божинов, 3. Костадин Слаев к, 11. Кристиян Балтов, 6. Жоро Рошков, 14. Веско Весков, 8. Венцислав Маламов, 7.Петър Пенчов, 15. Костадин Василев, 16. Илия Колев

Старши треньор: Борис Галчев