ЦСКА с измъчена победа след дузпи, Бусато се превърна в герой
"Армейците" очакват победителя от двойката Погон Шчечин - Осиек в третия квалификационен кръг на ЛК.

Отборът на ЦСКА отстрани тима на Лиепая слез изпълнения на дузпи в мач-реванш от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

В редовното време двубоят завърши при резултат 0:0, повтаряйки същия сценарий от седмица по-рано на стадион “Българска армия”. При изпълнението на ударите от бялата точка в герой за “армейците” се превърна стражът Густаво Бусато, който отрази два удара и донесе успеха за ЦСКА.

Възпитаниците на Стойчо Младенов изиграха изключително слаб мач в Латвия, като единствено късметът и ключовите намеси при дузпите пратиха “червените” в третия квалификационен кръг, където ще срещнат победителя от двойката Погон Шчечин – Осиек.

Срещата започна в мудно темпо, като първата по-сериозна възможност за опасност пред двете врати се яви пред нападателя на “червените” Жорди Кайседо в 14-ата минута, но ударът му мина над вратата.

В 26-ата минута домакините бяха близо до откриването на резлутата. Милан Милосавлиев изскочи сам срещу Бусато, но изстрелът му премина покрай вратата на “червените”.

В 34-ата минута Яник Вилдсхут се оказа на голова позиция, но ударът му бе доста неточен.

5 минути по-късно се откри най-доброто положение в мача за ЦСКА. След центриране на Йоан Баи, Кайседо стреля с глава, но Звиедирис запази вратата си суха.

До края на първата част възпитаниците на Стойчо Младенов продължиха да доминират в мача, а Кайседо бе отново близо до откриването на резултата, но защитник на Лиепая изби топката от голлинията.

Втората част стартира без промени в двата състава и в същото русло на игра.

В 60-ата минута удар на Вилдсхут от разстояние бе спрян от състезател на домакините, а три минути по-късно Сейдина Кейта отправи крайно неточен изстрел по посока вратата на Бусато.

Четвърт час преди края Йоан Баи опита също късмета си, но отново нямаше нужда Звиедрис да се намесва.

В 85-ата минута се откри най-доброто положение пред Лиепая. Нападателят Додо излъга двама играчи на ЦСКА и отправи изстрел към Бусато, но Юрген Матей закачи кълбото с добър шпагат и предотврати опасността.

До края на второто полувреме не последваха сериозни положения за отбелязване на гол и така мачът излезе в продължения.

От резервната скамейка за “армейците” влезе Георги Йомов, който добре проби през центъра в 96-ата минута и опита да отправи удар по посока вратата на домакините, но топката му бе отнета. Това бе и единственото по-запомнящо се през първото продължение.

Вторите 15 минути също не предложиха нищо по-интересно и така се стигна до изпълненията от бялата точка.