Точни за "зелените" бяха Инхиньо Марин, Елвис Ману и Мануел Шоу.

Отборът на Лудогорец се наложи с 3:1 над третодивизионния Локомотив Горна Оряховица в осминафинален сблъсък от турнира за Купата на България и вече гледа към следваща фаза от надпреварата – 1/4 финалите. Възпитаниците на Станислав Генчев поведоха в резултата в 12-ата минута чрез Инхиньо Марин, а 7 минути преди края на първата част Елвис Ману удвои аванса за своя тим. “Железничарите” намалиха изоставането си в 58-ата минута, когато капитанът на тима Георги Колев се разписа с глава, но в 79-ата минута Мануел Шоу разпечата вратата на Ивайло Петков за трети път и уби окончателно интригата в срещата.

Първата сериозна възможност за попадение се откри пред “орлите” в 9-ата минута. Шоу изведе отлично Бернард Текпетей в наказателното поле, който шутира от изгодна позиция, но кълбото не намери очертанията на вратата.

Домакините излязоха напред в резултата в 12-ата минута. Сисиньо намери добре Инхиньо Марин, който добре овладя топката и с техничен изстрел разпечата Ивайло Петков – 1:0.

В 19-ата минута Текпетей стреля от дистанция, но неточно. Малко по-късно Шакил Пинас също изпробва късмета си от далече, но и той не намери целта.

Елвис Ману се отчете с добър удар от границата на наказателното поле в 34-ата минута, но Ивайло Петков демонстрира страхотен рефлекс и изби коженото кълбо.

В 38-ата минута отборът на Лудогорец удвои аванса си. Пинас проби добре и пусна топката към Елвис Ману, който финтира състезател на гостите и с хладнокръвен удар направи резултата – 2:0.

Гостите стигнаха до първия си точен удар в мача в 44-ата минута, когато Георги Колев шутира от дистанция, но Падт се намеси рутинно и улови кълбото.

В началните минути на втората част Инхиньо Марин получи добра възможност да обстрелва вратата на Локомотив Горна Оряховица, но ударът му премина покрай дясната греда на Ивайло Петков.

Гостите върнаха едно попадение в 58-ата минута. Димо Атанасов центрира от ъглов удар в наказателното поле на “зелените”, а там капитанът на “железничарите” Георги Колев се оказа най-съобразителен и с глава прати топката във вратата на Сержио Падт – 2:1.

Лудогорец натисна газта в търсене на трето попадение, което да убие интригата в мача, но Инхиньо Марин на два пъти не намери целта от изгодна позиция.

Все пак в 79-ата минута логичното се случи и “орлите” отбеляза трето попадение във вратата на Петков. Мавис Чибота получи отлично подаване в наказателното поле на гостите и пусна кълбото към Мануел Шоу, който на опразнената врата не сбърка за 3:1.

В 86-ата минута Димитър Митков се отчете с добър пробив и стреля от границата на наказателното поле, но встрани от вратата.

Мавис Чибота може също да запише името си сред голмайсторите в последната минута, когато преодоля с хубав индивидуален рейд няколко футболисти на гостите, но в крайна сметка изстрелът му бе париран от стража на “железничарите”.

Лудогорец – Локомотив ГО 3:1

1:0 Ихиньо Марин 12′

2:0 Елвис Ману 38′

2:1 Георги Колев 58′

3:1 Мануел Шоу 79′

Ето и стартовите състави на двата тима:

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 4. Сисиньо, 79. Тихомир Димитров, 5. Георги Терзиев, 6. Шакил Пинас – 7. Алекс Сантана, 23. Шоу – 75. Петър Георгиев, 10. Елвис Ману, 37. Бърнар Текпетей – 9. Ихинио Марин

Резерви: 71. Кристиан Кахлина, 13. Мавис Чибота, 25. Стефан Баджи, 38. Владислав Найденов, 45. Димитър Митков, 51. Илкер Будинов, 64. Доминик Янков

Старши треньор: Станислав Генчев

Локомитив Горна Оряховица: 1. Ивайло Петков, 5. Али Ахмед, 14. Стефан Иванов, 22. Димо Атанасов, 18. Станимир Андреев, 15. Емил Копаранов, 19. Тодор Бакърджиев, 23. Явор Гечев, 17. Георги Колев, 7. Никола Какамъков, 27. Янислав Цачев

Резерви: 12. Зехнур Чаушев, 11. Ивайло Велчев, 13. Десислав Пенев, 66. Звезделин Бончев, 8. Александър Узунов, 9. Димитър Байдаков, 31. Кирил Димитров