ЦСКА елиминира Осиек, чака Виктория Пилзен в плейофа
Чехите са последното стъпало за "червените" преди влизането в групите на ЛК.

Отборът на ЦСКА отстрани лидера в хърватското първенство Осиек в двубой от третия квалификационен кръг от Лигата на конференциите. Реваншът завърши при резултат 1:1 и с общ такъв 5:3 “армейците” продължават напред. В спор за влизане в груповата фаза на новосформирания турнир възпитаниците на Стойчо Младенов ще се изправят срещу Виктория Пилзен. Греъм Кери даде преднина за “‘червените” в 33-ата минута, а в самия край на първата част домакините върнаха равенството на таблото чрез Милан Шкорич.

Отборът на Осиек започна с агресивна игра и в 9-ата минута Рамон Миерес залъга Матей и стреля по посока вратата на “червените”, но Бусато улови безпроблемно.

В 18-ата минута ЦСКА стигна до първия си точен удар. Греъм Кери стреля, но ударът му не представляваше опасност за Ивушич.

“Армейците” укротиха първоначалния устрем на Осиек и нанесоха своя удар в 33-ата минута. След грешка при изнасянето на домакините, Георги Йомов напредна по дясното крило и пусна пас към Вилдсхут, който опита да овладее, но топката отскочи напред и попадна в Кери. Ирландецът отправи изключително мощен удар от над 20 метра и не остави никакви шансове за стража на домакините.

Секунди преди края на първата част хърватите изравниха. След изпълнение от ъглов удар Милe Шкорич върна равенството на таблото с плътен удар по диагонала на вратата, пазена от Бусато.

В самото начало на второто полувреме “армейците” бяха близо до ново попадение във вратата на Осиек. След центриране от корнер топката попадна в краката на Жеферсон, който стреля добре по земя, но Ивушич показа отличен рефлекс и спаси.

Последваха минути на натиск от домакините, но до по-сериозна опасност пред вратата на “червените” не се стигаше.

В 63-ата минута Бусато сбърка и топката влетя в мрежата на ЦСКА, но голът беше зачетен заради засада на Даниел Лончар.

В 70-ата минута Клайнхайстер опита късмета си от далечна дистанция, но ударът му се оказа крайно неточен.

В 81-ата минута Осиек бе много близо до попадение. Влезлият като резерва Даку излезе сам срещу Бусато, но стражът на “армейците” скъси ъгъла и успя да съхрани резултата.

Три минути по-късно Бусато отново показа отличен рефлекс. Миле Шкорич отправи много опасен удар с глава от точката за изпълнение на дузпа, но вратарят на “червените” успя да парира изстрела с една ръка.

В 87-ата минута Жорди Кайседо бе изведен отлично в предни позиции. Нападателят напредна опасно и бе фаулиран от Лончар, на който бе показан директен чарвен картон и така домакините останаха с човек по-малко в заключителните минути на мача.

До края на двубоя нов гол не падна и така ЦСКА се класира за следващата фаза на турнира, където ще премери сили с Виктория Пилзен за влизане в групите на ЛК.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Осиек: 1. Ивица Ивушич, 77. Мато Милош, 22. Даниел Лончар, 21. Миле Шкорчич, 98. Йевхен Чеберко, 5. Ласло Клайнхайслер, 19. Михаел Жапер, 6. Дарко Нейшамич, 12. Петар Бочкай, 73. Антонио Мансе, 12. Рамон Миерес

Резерви: 31. Марко Маленица, 7. Ведран Югович, 8. Мервейл Ндокут, 10. Амер Хирос, 20. Марио Юрчевич, 23. Ален Гъргич, 25. Марин Пили, 26 Мирлинд Даку, 27. Адриан Баришич, 28. Славко Бралич, 37. Шиме Гържан, 39. Дамян Бохар

Треньор: Ненад Биелица

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 18. Брадли Мазику, 26. Валентин Антов – к, 2. Юрген Матей, 19. Иван Турицов, 8. Греъм Кери, 3. Жеферсон, 21. Амос Юга, 10. Георги Йомов, 30. Яник Вилдсхут, 9. Жорди Кайседо

Резерви: 12. Алекс Божев, 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 6. Жуниор Нзила, 7. Йоан Баи, 11. Хамза Чатакович, 16. Асен Дончев, 17. Бисмарк Чарлс, 20. Християн Петров, 23. Ахмед Ахмедов, 28. Пламен Гълъбов

Треньор: Стойчо Младенов