Без изненади в днешните мачове за Купата на България
Левски надви Партизан с 4:1, Черно море и ЦСКА 1948 вкараха по шест гола

Днес се изиграха шест мача в турнира за Купата на България. Ето и резултатите от всички двубои:

Купа на България, 1/16-финали:

14.30 часа:

Партизан (Червен бряг) – Левски 1:4

1:0 Любомир Иванов (34), 1:1 Валери Божинов (35), 1:2 Здравко Димитров (42), 1:3 Петьо Петков (64-автогол), 1:4 Мартин Петков (84)

Левски очаквано има превес в началото на мача. В 10-ата минута вратарят на Партизан Станислав Антонов парира остър шут на Стивън Петков.

Домакините постепенно се изнесоха в по-предни позиции и дори организираха няколко атаки, главно чрез центрирания. Изпълниха и два ъглови удара.

Половин час след началото на срещата Левски така и не може да стигне до чисто голово положение.

В 34-ата минута играещият треньор на Партизан Любомир Иванов изведе домакините напред след хубав пробив и центриране отдясно – 1:0.

Само минута по-късно обаче Левски изравни след идентична атака – пробив по левия фланг на Здравко Димитров бе последвано от центриране, което намери Валери Божинов непокрит в наказателното поле и ветеранут не сгреши отблизо – 1:1.

Сините сътвориха пълен обрат в 42-ата минута, когато Здравко Димитров порази целта с майсторски удар от границата на наказателното поле – 1:2.

В 64-ата минута Левски поведе с 3:1, след като Петьо Петков си вкара автогол след остро центриране отдясно на Патрик Галчев.

Домакините се сринаха физически и логично инкасираха нов гол – в 84-ата минута Мартин Петков бе точен с глава след асистенция на Марин Петков.

15.00 часа:

Янтра (Габрово) – Черно море 1:6

1:0 Христо Митев (7), 1:1 Родриго Вилела (22), 1:2 Дани Кики (34-дузпа), 1:3 Родриго Вилела (70), 1:4 Исмаил Иса (72), 1:5 Дани Кики (75), 1:6 Стефан Велев (87)

Горски Извор – Монтана 1:2

0:1 Николай Цветков (56-дузпа), 1:1, 1:2 Тони Тасев (90+)

Дреновец – ЦСКА 1948 0:6

0:1 Ангел Бастунов (8), 0:2 Станислав Белчев (12-автогол), 0:3 Васил Шопов (17), 0:4 Ангел Бастунов (28), 0:5 Андон Гущеров (42-дузпа), 0:6 Денислав Александров (88)

Стартовият състав на ЦСКА 1948: 1. Тодоров, 82. Петров, 5. Минков, 25. Ал. Александров, 24. Марин, 19. Орачев, 10. Шопов, 20. Бастунов, 17. Младенов, 7. Топузов, 99. Гущеров

Гостите унищожиха интригата в мача за малко повече от четвърт час игра, повеждайки с 3:0 след голове на Бастунов и Шопов, а Белчев от домакините си вкара автогол.

Севлиево – Славия 1:5

1:0 Добрин Петров (22), 1:1 Венцислав Бенгюзов (30), 1:3 Калоян Кръстев (48-дузпа, 50). 1:4 Георги Вълчев (64), 1:5 Емил Стоев (90)