Наполи прекърши Торино за едно полувреме и остава на върха
Неочакван герой в Неапол

Наполи запази лидерската си позиция в Серия А след като в мача си от 8-ия кръг надви с 3:1 Торино на “Диего Марадона”.

Сблъсъкът в Неапол започна отлично за домакините, които откриха още в 6-та минута. Замбо Ангиса беше на правилното място да засече с глава центриране и откри резултата.

Само шест по-късно отново бившият халф на Фулъм се разписа. Той премина между няколко защитници в бяло и отправи перфектен изстрел, който не остави шансове на Ваня Милинкович-Савич.

В 37-та минута Квича Кварацхелия оформи класическия аванс на “пертенопеите”. Грузинецът пое топката на границата на наказателното поле и с перфектен изстрел с десния крак матира стража в долния десен ъгъл.

Минута преди почивката торинци вкараха почетното си попадение чрез Санабрия, който стреля силно по тревата и не остави шанс на Мерет.

Така Наполи събра 20 точки на върха в класирането – на три пред Аталанта, който има и мач по-малко. Торино пък остава 9-ти с 10 точки.