Наполи си тръгна само с точка от Болоня след като пропиля аванса си
Четири попадения паднаха в драматичния сблъсък

Наполи завърши 2:2 с Болоня в мач от предпоследния 37 кръг на Серия А. “Небесно-сините” пропиляха аванс от два гола и изпуснаха победата в края на мача. Добрата новина за тях обаче е, че Виктор Осимен изпревари Лаутаро Мартинес в битката за голмайсторския приз в Серия А. За момента нигериеца има 23 гола, а аржентинския му съперник 21.

“Небесно-сините” поведоха в резултата още в 14-ата минута. Точен бе Осимен, който се възползва от фрапантна грешка на стража на домакините – Скорупски, при разиграване на топката.

В 54-ата минута Осимен удвои преднината на Наполи. До гола се стигна след нова грешка, но този път в халфовата линия на Болоня. Бартош Бережински открадна топката, след което изведе Осимен по чудесен начин, а нигериецът типично в свой стил не сбърка със завършващия си удар.

В 63-ата минута обаче Люис Фъргюсън върна едно попадение за Болоня след добавка при отразен удар на негов съотборник.

В 84-ата минута Болоня стигна и до втори гол. Точен бе ветеранът Де Силвестри с глава след центриране от ъглов удар.

В 97-ата минута на двубоя Болоня стигна и до трето попадение, което обаче бе отменено, заради засада. Така двата отбора си поделиха по една точка от тази напрегната среща.