Напорист Спартак повали Локо (София) с дубъл на младия Паскалев

Двукратният финалист в турнира за Купата на България Спартак (Варна) възроди спомена за славните битки на тима от миналото, надигравайки с 2:1 един от челниците във Втора лига Локомотив (София) в двубой от предварителния кръг в надпреварата.

В герой за Соколите се превърна младият защитник Мартин Паскалев, който увенча силната си игра с два стилни гола с глава, които със сигурност биха задоволили претенциите и на най-изтънчените естети.

Паскалев изведе варненци напред след половин час игра, когато бе точен след прицизно центриране от свободен удар на Венци Гурков.

Бранителят, който се разписа два пъти и при победата над Черноломец (Попово), затвърди историческия успех четвърт час след подновяването на играта след центриране от ъглов удар.

Между двете попадения за “железничарите” се разписа Павел Петков, който в 35-ата минута превърна в гол дузпата, чието отсъждане предизвика бурно негодувание в лагера на домакините.

В самия край на мача Красимир Милошев почти изравни за втори път, но ударът му срещна гредата.

Последният съдийски сигнал изпрати в делириум домакинските привърженици, които изпратиха своите любимци с бурни аплодисменти.

Много съм доволен, момчетата се раздадоха, изключително съм доволен и им благодаря,” коментира треньорът на Спартак Васил Петров след победата сред оглушителните възгласи на възторжените фенове на Соколите, които нахлуха на терена след края на срещата.

“Единственото нещо, което искам да коментирам, е през първото полувреме тази дузпа. За мен не е нормално такъв отбор така да се ощетява, при положение че момчетата де раздаваха максимално, бяха максимално мобилизирани и по такъв начин не беше редно да се ощетяват.

“Надиграхме съперника чисто тактически, бяхме го разучили добре и момчетата си свършиха работата.”

В първия кръг на турнира (1/16-финали) Спартак (Варна) ще има още по-тежък съперник – в морската столица ще акостира елитният Арда (Кърджали), който едва през този уикенд инкасира първото си поражение в Първа лига.

“Ще дадем всичко от себе си срещу Арда и ако повторим същата игра, ще ги затрудним максимално,” заяви Петров.

Спартак: Християн Славов, Мартин Минчев, Мартин Паскалев, Ибрям Ибрям, Велислав Боев, Кристиян Георгиев (90 – Михаил Михайлов), Георги Георгиев, Янаки Смирнов, Венцислав Гурков, Юнуз Юнуз (72 – Симеон Симеонов), Анте Бачков (87 – Мирослав Георгиев)

Резерви: Румен Русев, Михаил Михайлов, Тодор Кулев, Мирослав Георгиев, Симеон Симеонов, Мартин Янакиев

Треньор: Васил Петров

Локомотив: Цветомир Витков, Педро Да Силва, Мартин Василев, Матеус Роча, Красимир Милошев, Тодор Траянов (80 – Наско Милев), Илиян Стефанов (46 – Владимир Семерджиев), Валентин Николов (60 – Александър Александров), Павел Петков, Светослав Диков, Денислав Станчев (68 – Мики Орачев)

Резерви: Ивайло Василев, Владимир Семерджиев, Марио Петков, Мики Орачев, Наско Милев, Лука Иванов, Александър Александров

Треньор: Иван Колев

Съдия: Димитър Желязков

Жълти картони: Минчев, Смирнов, Паскалев, Юнуз (Сп); Да Силва, Александров, Траянов (Лок)