Неймар с червен картон за първи път от 3 години насам

Във финалния мач от 26-ия кръг на френската Лига 1 Пари Сен Жермен бе домакин на Бордо на стадион „Парк де Пренс“.

Срещата завърши с победа на домакините при резултат 4:3.

В продължението след края на първото полувреме 28-годишният бразилски нападател на Пари Сен Жермен – Неймар, получи жълт картон за неспортсменско поведение, а в допълнението към второто полувреме и още едно – този път за фаулиране на полузащитника на Бордо Юсуф Сабали. След това играчът бе изгонен.

За последен път Неймар се оказа с червен картон през октомври 2017 г., в мача на шампионата на Франция през 2017/2018, по време на мача с Марсилия (2: 2). Там също получи две предупреждения – в 85-ата и 87-ата минута.

През този сезон Неймар е участвал в 19 мача във всички турнири и е отбелязал 16 гола и 10 асистенции.

Пари Сен Жермен  има 65 точки и води в първенството на Франция, следван от Марсилия, които са на второ място, с разлика от 13 точки.