Нидерландия твърде силна за Полша на Левандовски
Гакпо и Бергвайн точни за Лалетата във Варшава

Нидерландия потвърди още веднъж, че е най-добрият тим в Група 4, Лига А в Лигата на нациите, постигайки комфортна победа с 2:0 при гостуването на Полша, в чиито редици титуляр беше головата машина Роберт Левандовски.

С този си успех Лалетата се бетонираха на първата позиция с 13 точки, три повече от състава на Белгия, който днес победи Уелс с 2:1. Полша е на трета позиция с 4 точки, а на дъното е Уелс с 1.

Нидерландия поведе в резултата още преди да е изтекъл четвърт час игра, когато точен бе звездата на ПСВ Айндховен Коди Гакпо.

Халфът на Аякс Стивън Бергвайн затвърди успеха на селекцията на Луис ван Гаал с гола си в 60-ата минута.

Полша:  1. Войчех Шчесни, 3. Якуб Кивиор, 5. Ян Беднарек, 15. Камил Глик, 8. Карол Линети, 10. Гжегож Криховяк, 17. Пшемислав Франковски, 21. Никола Залевски, 19. Себастиан Шимански, 20. Пьотр Жиелински, 9. Робърт Левандовски

Нидерландия: 1. Рембо Пасвеер, 2. Юриен Тимбер, 5. Нейтън Аке, 4. Върджил ван Дайк, 21. Френки де Йонг, 20. Теун Коопмейнерс, 22. Дензел Дъмфрис, 17. Дейли Блинд, 8. Коди Гакпо, 7. Стивън Бергвайн, 10. Мемфис Депай