Еден Азар получи нова контузия

Реал (Мадрид) поднесе ново горчиво разочарование на своите привърженици, инкасирайки трета загуба в Ла Лига през този сезон.

Хората на Зинедин Зидан изнесоха поредна постна продукция и загубиха с 2:1 от средняка Алавес, при това на “Сантяго Бернабеу”.

Лукас Перез даде аванс на гостите, превръщайки в гол дузпата, отсъдена след само няколко минути игра за игра с ръка на Начо, а Хоселу дублира аванса на Алавес в началото на втората част, наказвайки груба грешка на стража на Кралския клуб Тибо Куртоа.

Реал понесе и друг удар, като белгийското острие Еден Азар получи нова контузия и бе замене още в средата на първото полувреме.

След загубата столичният тим остава на четвърта позиция със 17 точки, шест по-малко от челниците Реал Сосиедад и Атлетико Мадрид. Алавес се изкачи до 9-о място с 13.