Нова радост за ЦСКА в efbet Лига – триумф над Ботев Пд на “Колежа”
"Червените" започват да навлизат във формата, която феновете им желаят.

Българският вицешампион ЦСКА продължи възхода си в първенството с трети пореден успех.

“Армейците”, водени от Нестор Ел Маестро, победиха Ботев Пловдив с 2:1 в сблъсък от 10-ия кръг на efbet Лига, състоял се на стадион “Христо Ботев”.

Така във временното класиране “червените” вече заемат 3-ото място с актив от 18 точки, докато “жълто-черните” са на 12-ата позиция с 9 пункта.

В 21-ата минута гостите излязоха напред в резултата, след като Джонатан Линдсет се разписа от изгодна позиция след центриране от фланга на Матиас Фаетон.

Точно 20 минути по-късно падна нов гол във вратата на Хидайет Ханкич, който бе дело на Иван Турицов, но не бе зачетен заради положение на засада.

Дюкенс Назон все пак удвои преднината на ЦСКА в 67-ата минута, отбелязвайки от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Антоан Бароан.

В 79-ата минута Константинос Балоянис върна едно попадение след асистенция на Ивелин Попов, но то не бе достатъчно за обрат или поне частичен такъв до края на срещата.

На “червените” в следващия кръг предстои да се изправят срещу Локомотив София, а Ботев Пловдив ще гостува на Черно море.

Ботев Пловдив – ЦСКА (1:2)

0:1 Джонатан Линдсет (21′)

0:2 Дюкенс Назон д. (67′)

1:2 Константинос Балоянис (79′)

Стартовите състави на двата тима:

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Тамм, 10. Ивелин Попов (К), 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето’о, 16. Самюел Акере, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 21. Точукву Ннади, 38. Константинос Балоянис

Резерви: 92. Даниел Кайзер, 2. Рой Херман, 14. Фаустас Степонавичус, 22. Реда Рабей, 25. Станислав Работов, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов, 31. Уме Емануел, 88. Красиан Колев

Старши треньор: Душан Керкез

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 13. Браян Кордоба, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга (К), 26. Марселино Кареасо, 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 15. Тибо Вион, 19. Иван Турицов, 11. Матиас Фаетон, 9. Дюкенс Назон

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 17. Емануел Шакич, 8. Станислав Шопов, 10. Жираир Шагоян, 30. Данило Асприля, 24. Марк-Емилио Папазов, 29. Майкъл Естрада