Новак Джокович ще се бори за 5-ата си титла в Рим

Новак Джокович се класира на финала на турнира от сериите Мастърс в Рим, след като записа успех в два сета срещу норвежеца Каспър Рууд – 7:5, 6:3. Световният номер 1 достигна за 10-и финал път на финал в турнира. Сърбинът има 4 титли в Рим, като ще спори за петия си трофей срещу победителя в полуфинал номер 2 между Денис Шаповалов и Диего Шварцман.

Джокович имаше трудности в първия сет на мача си с Каспър Руур, като дори изоставаше в резултата. Норвежецът сервираше за спечелването на сета при 5-4, като изпусна два сет бола и в крайна сметка бе пробив. Джокович не даде гейм на съперника си до края на сета и го спечели с 7:5.

Във втората част сърбинът реализира пробив в шестия гейм и поведе с 4:2. Джокович не изгуби контрола върху мача и спечели втория сет с 6:3 по убедителен начин, за да се класира на финала. Ако го спечели, Джокович ще се превърне в тенисистът с най-много завоювани Мастърс титли. В момента Ноле и Рафа Надал си делят първата позиция с по 35 титли.