Новак в елита с “чиста мрежа” срещу шампиона Лудогорец

Шампионът Лудогорец и новият член в Първа лига Монтана завършиха наравно – 0:0, в първата си предсезонна контрола, състояла се на клубната база на разградчани „Гнездо на орли”.

Първи минути за домакините направи привлечения от бразилския Ботафого Алекс Сантана, появил се на терена през второто полувреме, а двубоят бе дебют и за наставника на Монтана Никола Спасов.

В игра за шампионите се появиха и трима таланти от школата на тима – Иван Йорданов, Доминик Янков и Хюсеин Кельовулев.

Първият бе използван като ляво крило, Доминик действаше на обичайната си позиция зад нападателя и няколко пъти впечатли със зрелищни отигравания, а Кельовулев записа само няколко минути в края на двубоя.

Лудогорец доминираше през по-голямата част от срещата, но пропусна няколко възможности пред Орлинов, особено през първото полувреме.

Гостите също направиха няколко добри атаки, но така и не затрудниха сериозно Ренан дос Сантос преди почивката и Владислав Стоянов през второто полувреме.

Следващият мач на Лудогорец е сблъсъкът за Суперкупата на България срещу Локомотив (Пловдив).

Двубоят ще се играе на 2 август на стадион “Хювефарма Арена” в Разград.

ЛУДОГОРЕЦ – МОНТАНА 0:0

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Джордан Икоко, Георги Терзиев, Козмин Моци, Антон Недялков, Светослав  Дяков, Абел Анисе, Дан Битон, Жоржиньо, Вандерсон, Мавис Чибота (Стоянов, Сисиньо, Григоре, Тауата, Сантана, Баджи, Йорданов, Каули, Кельовулев)

Монтана: Марин Орлинов, Валери Христов, Стефан Цонков, Владимир Айтов, Димитър Илиев, Йордан Йорданов, Николай Цветков, Ивелин Илиев, Тони Тасев, Преслав Петров, Николай Минков (Димитров, С. Георгиев, Каменов, Р.Георгиев, Иванов, Кръстев, Ангелов)