Нюкасъл разби Норич и запъти “канарчетата” към Чемпиъншип
Шансовете за оцеляване на отбора, воден от Дийн Смит, изглеждат почти невъзможни вече.

Тимът на Нюкасъл затвърди доброто си представяне в последните мачове и записа своята четвърта поредна победа в английската Висша лига, след като се наложи с класическото 3:0 като гост над Норич.

Жоелинтон откри резултата за Нюкасъл в 35-ата минута, когато с безпощаден удар от границата на наказателното поле разпечата вратата на Тим Крул.

Бразилецът реализира второто си попадение в срещата и удвои аванса на “джордитата” в 41-ата минута, когато се разписа от близка дистанция.

Малко след началото на втората част Бруно Гимараеш се възползва от грешка в изнасянето на топката на футболист на Норич и с майсторско прехвърлящо изпълнение оформи класиката на таблото.

По този начин “свраките” излязоха на 9-ото място във временното класиране с актив от 43 точки, докато “канарчетата” остават на дъното в таблицата с едва 21 пункта и спасението вече изглежда почти невъзможно.