Обърнахме македонците в първата контрола в Скопие
Утре в Скопие ще се играе втората проверка между двата тима

Българският национален тим сътвори забележителен обрат и надигра Северна Македония с 3:2 в първата контролна среща между двете съседски държави, състояла се в зала “Борис Трайковски” в Скопие.

Момчетата на Силвано Пранди не предложиха особено впечатляваща продукция в първите два гейми и изостанаха с 0:2 след 20:25 в първата част и 22:25 във втория гейм.

В следващите три гейма нашите бяха доста по-ефективни и след 25:20, 25:14 и 19:17 стигнаха до крайната победа.

Димитър Димитров впечатли с 24 точки (2 блока, 2 аса и 51% ефективност в атака), а Тодор Скримов (1 блок, 2 аса, 48% ефективност в атака и 41% позитивно посрещане) и Николай Николов (7 блока и 80% ефективност в атака) добавиха съответно 18 и 15 точки за успеха.

Дебютантът Александър Николов също получи възможност за изява от третия гейм до края, като завърши с 5 точки (1 ас, 29% ефективност в атака и 83% позитивно посрещане).

Обърнахме македонците в първата контрола в Скопие 1

Вторият спаринг между двата тима е утре (30 декември) от 17.00 часа (бълг. време). След това Северна Македония ще върне гостуването на България за нови две контролни срещи на 6 и 7 януари (сряда и четвъртък) в София.

Проверките са част от подготовката и на двата тима за предстоящите квалификации за Европейското първенство догодина.