Добави коментар
Преди Коледа по традиция ще бъдат обявени също Треньор на годината и Най-добър спортист при юношите и девойките

В Община Велико Търново бяха внесени имената на местните състезатели и треньори, номинирани от клубовете за анкетата “Спортист на годината”.

Организаторите съобщиха, че заради пандемията гласуването ще се проведе дистанционно. Обявяването и награждаването на победителите по традиция ще се състои в дните преди Коледа.

Ето и номинираните:

Спортист на годината:

Анна Ангелова (Калоян – 92) – конен спорт

Десислава Николова (ХК Етър – 64) – хандбал

Деян Гемижев (Ивайло – 93) -лека атлетика

Здравко Баблаков (Боляри 2009) – плуване

Тонислав Събев (Царевец) – плуване

Симеон Събев (Царевец) – плуване

Мирослав Ангелов (СК Мегапорт) – автомобилизъм

Емил Денев (СК Мегапорт) – автомобилизъм

Рамазан Рамазанов (СК Илия Павлов) – борба

Ивайло Нанчев (СК Илия Павлов) – борба

Петър Петров (СК Ивайло) – бокс

Мартин Иванов (СК Ивайло) – бокс

Треньор на годината:

Калояна Крумова-Цончева (Етър-Стил) – спортна гиманстика

Евгени Донев (СК Ивайло) – бокс

Людмила Георгиева (Атлетика-2012) – лека атлетика

Йонка Генчева (ХК Етър-64)

Николай Гемижев (Ивайло-93) – лека атлетика

Мирослав Колев (Етър 64) – борба

Самир Мутишев (СК Катана)- карате

Цветанка Дилова – Нейкова (СК Боляри 2009) – плуване

При юношите и девойките номинациите са за: бореца Борислав Колев (СК Илия Павлов); боксьора Билян Смолецов (СК Ивайло); хандбалистката Веселина Иванова (Етър-64); борците Никола Викторов, Владислав Димитров и Десислав Динев (Етър – Виктори 2011); лекоатлетите Станислав Рашков и Дияна Консулова (СК Атлетика 2012); борците Иван Кайряк и Денис Желев (СК Илия Павлов); картинг състезателя Данислав Арсов (СК Велико Търново); гимнастичките Лидия Кръстева, Ивайла Илиева и  Евалина Лалева (СК Етър Стил); боксьорите Милен Атанасов, Мирослав Димитров и Емилио Шопов (СК „Ивайло); състезателките по конен спорт Лоугън Саундърс и Йоана Тодорова (СК Калоян 92); плувците Карина Аспарухова, Самуил Николов и Любомир Личев (СК Боляри 2009); състезателката по моделен петобой Ралица Митева (СКМП Царевец); стрелеца с лък Рикардо Собчак (СК Етър 78) и Христина Димитрова – карате киокушин (СК Катана).

Добави коментар
Гласувай:
5/5 - 1 гласували