Батаев пак показа класа, Хасан впечатли с резултатни борби 1
1 0
Мирослав Киров надделя над Михаил Георгиев във финала при 74-килограмовите

Натурализираният чеченец Ахмед Батаев стъпи на върха в категория до 97 килограма на на държавния шампионат по свободна борба в зала „София”, след като във финалната схватка се поздрави с убедителна победа с 9:1 над Георги Димитров.

Състезаващият се за русенския Юнак-Локомотив, който миналия месец се окичи с бронзов медал на турнира за Световната купа в Белград, спечели и приза за най-техничен състезател на турнира.

Изключително силно при най-тежките – в категория до 125 кг, се представи младокът Георги Иванов, който не остави никакви шансове за конкурентите си.

18-годишният борец на Димитровград записа четири впечатляващи победи без да инкасира нито една техническа точка, а във финала разгроми Стоян Йорданов (Черноморец Бургас) с 10:0.

Световният и европейски вицешампион от 2013 година Владимир Дубов стана убедителен първенец в категория до 65 кг, като в спора за златото прегази Иван Стоянов (Берое) с 11:0.

В очаквания с повишен интерес финал в категория до 74 кг между призьори от европейски първенства Мирослав Киров надделя над Михаил Георгиев с 3:1. Любопитно е да се отбележи, че до решаващия дуел и двамата стигнаха без да дадат точка на съперниците си.

Батаев пак показа класа, Хасан впечатли с резултатни борби 2

Представителят на Армеец-ЦСКА Октай Хасан остави добри впечатления в категория до 79 килограма и след силна серия, включваща оглушителна победа с 9:0 над Кирил Михов (НСА) във финала, стигна до титлата. Впечатляващият му рейд му донесе и приза за за най-резултатен състезател.

При най-леките до 57 кг Микяй Наим спечели златото без борба, след като съперникът му в последната схватка – Мариян Димитров (Бургас), не излезе на тепиха. В интригващ финал в категория до 86 кг Джемал Али се наложи над Евелин Русев с 5:0, а увереният Ахмед Махагаев триумфира при 92-килограмовите след зрелищна победа с технически туш (10:0) над Божидар Тодоров в решаващата схватка.

Радост за клуб “Илия Павлов – Велико Търново” донесе Рамазан Рамазанов, който стигна до титлата след победа с туш над Боби Ников (Димитровград).

Утре стартира надпреварата при класиците – елиминациите започват в 10.00 часа, а полуфиналите ще се състоят от 17.30 часа.

Ето и всички призьори:

кат. 57 кг
1 Микяй Наим “Димитровград” Димитровград
2 Мариян Димитров “Бургас” Бургас
3 Петър Петров “Борба” Шумен

кат. 61 кг
1 Рухан Расим “Крепост” Стремци
2 Виктор Тисов “Атлетик” Пловдив
3 Андрей Стоянов “Руен” Руен
3 Стилян Илиев “Димитровград” Димитровград

кат. 65 кг
1 Владимир Дубов “Славия-2009” София
2 Иван Стоянов “Берое” Стара Загора
3 Андрей Сикачов “Руен” Руен
3 Алиш Алиш “Армеец-ЦСКА” София

кат. 70 кг
1 Рамазан Рамазанов “Илия Павлов” Велико Търново
2 Боби Ников “Димитровград” Димитровград
3 Веселин Петров “Димитровград” Димитровград
3 Георги Жисгов “Димитровград” Димитровград

кат. 74 кг
1 Мирослав Киров “Юнак-Локомотив” Русе
2 Михаил Георгиев “Ангел Гочев” Созопол
3 Християн Смилков “НСА-Академик” София
3 Борислав Колев “Илия Павлов” Велико Търново

кат. 79 кг
1 Октай Хасан “Армеец-ЦСКА” София
2 Киро Михов “НСА-Васил Левски” София
3 Пресиян Михов “НСА-Васил Левски” София
3 Богомил Бонев “Димитровград” Димитровград

кат. 86 кг
1 Джемал Али “Армеец-ЦСКА” София
2 Евелин Русев “Берое” Стара Загора
3 Юсуф Халил “Черноморец-св.борба” Бургас
3 Илия Христов “Черноморец-св.борба” Бургас

кат. 92 кг
1 Ахмед Магамаев “Юнак-Локомтив” Русе
2 Божидар Тодоров “НСА-Васил Левски” София
3 Христо Методиев “Би Риал” Сандански
3 Ивайло Нанчев “Илия Павлов” Велико Търново

кат. 97 кг
1 Ахмед Батаев “Юнак-Локомотив” Русе
2 Георги Димитров “НСА-Васил Левски” София
3 Цветан Евтимов “НСА-Васил Левски” София
3 Магриот Маринов “НСА-Васил Левски” София

кат. 125 кг
1 Георги Иванов “Димитровград” Димитровград
2 Стоян Йорданов “Черноморец-св.борба” Бургас
3 Ислам Адизов “Юнак-Локомотив” Русе
3 Веселин Танев “Беласица” Петрич