Осма поредна победа за Наполи
Маршът на южняците продължи с триумф срещу Кремонезе

Наполи продължи впечатляващия си рейд през този сезон, записвайки осма поредна победа във всички турнири – 4:1 срещу Кремонезе в среща от деветия кръг на италианската Серия А.

По този начин съставът на Лучано Спалети събра 23 точки и се върна на върха на временното класиране, изпреварвайки с два пункта Аталанта (Бергамо). Новакът Кремонезе остана на предпоследна позиция със скромния актив от три точки.

Амир Рахмани и Лука Дзанимакия уцелиха гредите още в първите девет минути, загатвайки за сериозните намерения на домакините.

Наполи излезе напред в 26-ата минута, когато Матео Политано материализира отсъдената дузпа, но в самото начало на второто полувреме Кремонезе изненадващо изравни чрез Сирел Дисерс, който не остави шансове за Алекс Мерет с чудесен удар.

В 76-ата минута Джовани Симеоне възстанови аванса на домакините с глава след центриране на Марио Руи.

В добавеното време Наполи вкара още два гола. В 93-ата минута Ървинг Лосано бе точен след асистенция на Хвича Кварацхелия, а Джовани Ди Лоренцо изведе Матиас Оливера за крайното 1:4.