Отстъпихме на Гърция след продължения
В редовното време момчетата на Росен Барчовски завършиха наравно - 71:71

Мъжкият ни национален отбор по баскетбол, който преди броени дни записа оглушително поражение с 39 точки от Босна и Херцеговина, изигра доста по-стойностен мач и отстъпи на Гърци със 78:84 след продължение.

Това бе четвъртата среща на нашите в квалификациите за европейското първенство, като в тях вече записахме три загуби.

Българският отбор може да съжалява, защото водеше в резултата до последната минута на редовното време, когато позволи на гърците да изравни и да доведе мача до продължение.

Редовните минути завършиха 71:71, а в добавеното време съперниците ни показаха по-здрави нерви и победиха.

“Започнахме двубоя добре, играхме бързо, влагахме доста енергия в защита,” заяви крилото Чавдар Костов след края на срещата.

“Нещата ни се получаваха, но в края на мача изгубихме контрол върху събитията. Направихме няколко грешки в нападение, липсваше ни комуникация в защита и те отбелязаха няколко лесни коша