Пари Сен Жермен отнесе Аячо и се доближи на крачка от титлата
Меси се завърна в състава на парижани

Френският гранд ПСЖ победи убедително Аячо с 5:0. Столичани се отскубнаха на шест точки пред втория Ланс 3 кръга преди края на шампионата.

Фабиан Руиз даде старт на голеадата в 22-ата минута. Той вкара с техничен удар с външен фалц от наказателното поле.

В 33-ата минута Хакими направи резултата 2:0 след добавка на удара на Килиан Мбапе.

През втората част Мбапе показа на Аячо, че шанс за връщане в мача няма. Още в 47-ата минута той направи резултата класически, а в 54-ата не остави никакви шансове на стража на гостите след много мощен удар от воле с десния крак извън наказателното поле.

В 73-ата минута изстрела на Маркиньос рикошира в футболиста на Аячо – Юсуф и влезе във вратата на гостите за пети път.

Двубоят не премина и без ексцесии. Нарушение срещу Лионел Меси в 77-ата минута доведе до спречкване между Ашраф Хакими и Томас Мангани, в резултат на което и двамата бяха изгонени с червени картони.

Аячо заема 18-ата позиция във временното класиране с актив от едва 23 точки в 35 мача.