Първа победа за Пирин далеч от дома

Смятаният за основен фаворит за промоция Пирин (Благоевград) скъси изоставането от върха, постигайки първа победа на чужд терен през сезона.

Хората на Уорън Фийни надделяха с 2:1 при гостуването на храбро отбранявалия се Локомотив (Горна Оряховица), който пък продължава да търси първия си пълен успех в настоящата кампания.

Първа победа за Пирин далеч от дома 1

Пирин излезе напред в резултата три минути преди почивката, когато дейният Антон Карачанаков изведе в изключително удобна позиция Красимир Станоев, който пък хладнокръвно търкулна топката покрай Християн Христов – 0:1.

По-малко от четвърт час след подновяването на играта обаче бойкият тим на домакините възстанови паритета, като Владислав Мирчев реализира майсторски гол с глава – негово второ попадение през сезона.

Орлетата стигнаха до победата в 76-ата минута, когато французинът Джон Кристоф Аийна порази целта също с глава след центриране на Конър Хендерсън.

Успехът позволи на Пирин да се изкачи на пета позиция с 13 точки, шест зад лидера Локомотив (София) и три зад втория Кариана (Ерден). Локо (Горна Оряховица) остана на предпоследното 16-о място със скромния актив от 2 точки.

В следващия кръг Пирин приема последния в подреждането Нефтохимик (Бургас). Двубоят е на 25 септември от 19.00 часа. Ден по-късно Локомотив гостува на останалия без треньор Витоша (Бистрица).