Петима наши излизат днес на тепиха в Македония
Цветан Евтимов запази шанс за бронза, ще се бори в репешажите

Четири български борци в свободния стил започват днес участието си на европейското първенство (до 23 години) в Скопие.

На тепиха в столицата на Северна Македония излизат Рухан Расим (в категория до 61 килограма),  Николай Димитров (до 74 кг), Ивайло Найчев (до 92 кг) и Георги Иванов (до 125 кг).

В категория до 97 кг пък Цветан Евтимов ще спори в репешажите с Аляксей Пархоменка и при успех, ще се класира за схватката за бронзовия медал.

Нашият борец отстъпи на старта на молдовеца Раду Лефтер с 6:13 технически точки, но съпреникът му съумя да достигне финала в потока и го издърпа до репешажите.

За съжаление останалите наши борци отпаднаха – Мехмед Мехмед (в категория до 57 кг), Алиш Алиш (до 65 кг), Димитър Ангелов (до 70 кг) и Октай Хасан (до 79 кг).