Пирин разгроми Нефтохимик, Гощелиани блесна с 3 гола (ВИДЕО)
"Орлетата" разбиха бургазлии, грузинец се отчете с хет-трик.

Завърналият се в efbet Лига Пирин Благоевград разби Нефтохимик с 6:1 в конролна среща, която се игра на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград.

Мачът беше излъчен в клубния канал на “орлите”.

Гостите поведоха първи в мача след отсъдена дузпа, която Ивайло Лазаров реализира в 38-ата минута. Радостта на “шейховете” не продължи дълго, тъй като още до края на първата част отборът на Пирин успя да направи пълен обрат след 2 попадения на грузинския стрелец Гурам Гощелиани.

Едва 5 минути след старта на второто полувреме Конър Хендерсън вкара за 3:1.

В 61-ата минута Гощелиани оформи своя хет-трик, след като довкара рикоширала от гредата топка.

В последните минути на срещата паднаха нови два гола във врата на Нефтохимик. В 87-ата Антон Карачанаков се разписа след силен удар от разстояние, а в продълженията Петър Занев отбеляза последния гол в двубоя, оформяйки крайния резултат 6:1.

Стартови състави:

Пирин Благоевград: 1. Шейтанов, 23. Тодоров, 5. Бодуров, 14. Николов, 8. Старокин, 11. Манолев, 31. Станоев, 44. Хендерсън, 7. Брахими, 25. Гощелиани, 26. Тасев

Нефтохимик: 13. Орлинов, 19. Иванов, 77. Минчев, 4. Стойчевски, 15. Карагьозов, 35. Аксел, 71. Лазаров, 9. Стефанов, 20. Иванов, 3. Георгиев, 21. Данчев