Карачанаков започна със загуба северномакедонското си приключение
Македония (Гьорче Петров) загуби от латвийския РФС минимално, а Карачанаков влезе в игра в 60-та минута

Антон Карачанаков направи злощастен дебют за новия си тим Македония (Гьорче Петров), след като загубиха минимално вкъщи с 0:1 от латвийския РФС в мач от първи предварителен кръг на третостепенния турнир на европейската футболна централа – Лига на конференциите.

Бившият полузащитник от санданското село Ново Делчево, който е защитавал цветовете на ЦСКА, Пирин и други тимове у нас и в чужбина се появи на “зеления килим” след час игра, но така и не съумя да помогне с нещо на съотборниците си, за да достигнат най-малкото до реми. Той акостира в Северна Македония като свободен агент от Монтана.

Гостите от Латвия стигнаха до победата с гол на сърбина Андрей Илич в 34-а минута. Реваншът е след седмица.