Пирин срази Спартак Варна и си припомни какво е победа
Христо Янев с първи успех начело на "орлетата"

Пирин Благоеград спечели с 3:1 срещу Спартак Варна на стадион “Христо Ботев” в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. Ради Цонев блесна с два гола за “орлетата”, а едно попадение добави Мартин Смоленски. Точен за Спартак Варна бе Родни Антуи. Така Христо Янев записа първата си победа начело на Пирин, след като пое отбора в края на октомври.

С тази победа отборът на Пирин събра 12 точки и се премести с позиция по-напред в класирането – вече е 14-ти, като има по 12 точки с 15-ия Хебър. Спартак Варна пък остана с 8 точки на последното 16-то място и ще трябва да бъде много по-силен през 2023 г., за да запази мястото си в елита.

Възпитаниците на Христо Янев откриха резултата в 13-ата минута. Радослав Цонев изпълни пряк свободен удар по перфектен начин и не остави шансове на вратаря Иван Дичевски – 1:0.

В 24-ата минута гостите имаха шанс да изравнят, но стражът на домакините Ковальов спаси шут на Здравко Димитров.

Десет минути след това Пирин вкара втори гол. Отново точен беше Ради Цонев, който пое отбира от вратаря топка и я прати в мрежата за 2:0.

Спартак Варна намали изоставането си в 38-ата минута. Родни Антуи проби отдясно и се справи с Бодуров, след което от малък ъгъл прониза Ковальов за 2:1, като при този резултат завърши първото полувреме.

Пирин бе по-активен в началните минути на второто полувреме. В 54-ата минута Дичевски не изби добре една топка и кълбото попадна в Смоленски, който реализира за 3:1.

В 72-рата минута попадение на Антуи бе отменено. При атаката на варненци бе маркирана засада на нидерландския футболист.

Седем минути след това Ради Цонев бе близо до своя хеттрик, но Дичевски изби удара му с глава.

Срещата приключи с успех за Пирин с 3:1, което бе едва втора победа за “орлетата” през сезон 2022/23.

Пирин: 12. Максим Ковальов – 38. Александър Дюлгеров, 5. Николай Бодуров (К), 20. Чебраилс Макрецкис, 45. Христофор Хубчев, 73. Венци Бенгюзов, 10. Славчо Шоколаров, 17. Радослав Цонев, 18. Мартин Смоленски, 11. Андрей Йорданов, 9. Преслав Йорданов

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски (К) – 9. Мехмед Сабри, 19. Никола Борисов, 25. Пламен Димов, 6. Емануел Моура, 11. Виктор Митев, 30. Божидар Васев, 77. Румен Руменов, 8. Ивайло Климентов, 47. Родни Антуи, 33. Здравко Димитров