Победен старт за Локо София, Септември загуби точки в Радомир

Локомотив София зарадва феновете си със солиден старт на новия сезон, записвайки победа с 2:0 при гостуването на завърналия се в професионалния футбол Спортист (Своге).

Тимът на Иван Колев очевидно разполагаше с повече футболни аргументи и заслужено се поздрави с успех.

Денислав Станчев откри резултата след само шест минути игра, а голаджията Светослав Диков дублира аванса на столичните “железничари” в 51-ата минута.

Друг столичен тим – Септември, съумя да стигне само до равенство при визитата на Струмска слава (Радомир).

Домакините дръпнаха напред с гол на Борислав Николов в самия край на първото полувреме, а Стефан Гаврилов възстанови паритета в средата на втората част с шут от далечно разстояние.

Четвърт час преди края Септември остана с човек по-малко, след като Аспарух Смилков получи червен картон.