Походът на ЦСКА в Европа продължава след успех над БАТЕ с 2:0

Прочетена:1789
Походът на ЦСКА в Европа продължава след успех над БАТЕ с 2:0 1
0 0

ЦСКА се класира в третия квалификационен кръг на Лига Европа, след като победи БАТЕ Борисов с 2:0 на собствен терен. В герой за “червените” се превърна нападателят Али Соу, който вкара откриващото попадение в края на първото полувреме. Вторият гол за ЦСКА бе дело на Греъм Кери в добавеното време, като халфът отбеляза на контра-атака на опразнената врата на съперника, тъй като вратарят на БАТЕ се бе включил в наказателното поле на “червените” при статично положение.

Наставникът на “армейците” Стамен Белчев заложи на Густаво Бусато на вратата, а в защита действаха Мазику, Мате, Антов и Гълъбов. В халфовата линия стартираха Жеферсон, Юга, Йомов, Санкаре и Енрике, а нападението бе водено от Али Соу.

Двубоят на стадион “Българска армия” стартира с по-добра игра на беларуския отбор, който направи по-добри нападения в началните минути. В 13-ата минута Нехайчик опита да изненада Густаво Бусато, но стражът на “червените” нямаше проблеми да спаси. След това в две ситуации Вилум Вилумсон имаше шансове да открие резултата, но отново Бусато бе перфектен.

БАТЕ Борисов играеше по-добре и можеше да съжалява, че не поведе в 32-рата минута, когато удар на Нехайчик срещна напречната греда. След това вратарят на домакините опита да избие топката, но фаулира съперников футболист и гостите получиха дузпа. Зад топката застана Неманя Милич, който не успя да реализира. Футболистът на БАТЕ изпълни слабо дузпата, а Бусато демонстрира класа и запази нулевото реми в София.

ЦСКА нямаше шансове за попадение до края на първото полувреме, когато нанесе своя удар. Георги Йомов. навлезе много опасно в наказателното поле на съперника и отправи удар, а стражът на гостите Шербитски изби, но Али Соу бе на точното място и прати топката в мрежата на беларуския отбор – 1:0.

В 55-ата минута Рафаел Енрике шутира към вратата на гостите, но топката попадна право в ръцете на Шербитски. Малко след това Санкаре стреля от далечна дистанция в аут.

В 65-ата минута гостите можеха да изравнят, но ударът на Скавиш от средна дистанция срещна гредата. За пореден път в тази среща късметът бе на страната на “червените”.

В добавеното време на срещата, БАТЕ Борисов имаше шансове да изравни главно от статични положения, но защитата на “червените” издържа. Секунди преди края на срещата Греъм Кери се възползва от включването на вратаря Шербитски в половината на ЦСКа и на контра-атака се откъсна сам срещу опразнената врата и отбеляза за 2:0.

След успеха в днешната среща, ЦСКА продължава в третия предварителен кръг на Лига Европа, където ще се изправи срещу Б36 Торшавн от Фарьорските острови.

Стартови състави:

ЦСКА: Бусато – Мазику, Матей, Антов, Гълъбов – Жеферсон, Юга – Йомов, Санкаре, Рафел Енрике – Али Соу

БАТЕ: Шербитски – Настич, Филипенко, Я.Филипович, А.Филипович – Вилумсон, Яблонски, Алексей Бага – Нехайчик, Милич, Скавиш