Португалия прегази Швейцария, Гонсало Рамош с хеттрик
Кристиано Роналдо се появи в игра 20-ина минути преди края на мача

Вдъхновяващият тим на Португалия стана последният четвъртфиналист на световното първенство, след като разгроми безидейния състав на Швейцария с 6:1 в двубой, протекъл предимно в еднопосочен трафик.

В герой на срещата се превърна 21-годишният Гонсало Рамош, който увенча брилянтана си игра със стилен хеттрик.

Нещо повече, това бе първият хеттрик на шампионата в Катар, а самият Рамош стана първият играч, станал автор на три гола на първото си световно първенство след Мирослав Клозе (Германия) през 2002 година.

Голямата звезда на португалците Кристиано Роналдо пък остана на резервната скамейка и се появи в игра в 74-ата минута.

Рамош даде аванс на Мореплавателите в 17-ата минута, когато простреля Ян Зомер с кинжален изстрел от малък ъгъл.

Четвърт час по-късно 39-годишният ветеран Пепе дублира аванса на Португалия, превръщайки се във втория най-възрастен футболист с гол на Мондиал след камерунеца Роже Мила, който през 1990 година се разписа на 42-годишна възраст.

Португалия прегази Швейцария, Гонсало Рамош с хеттрик 1

Интригата в мача угасна оконателно още в началото на втората част, когато Рамош и Рафаел Герейро направиха резултата 4:0.

Мануел Аканджи съкрати изоставането на швейцарците, но скоро след това Рамош оформи хетррика си за 5:1.

В заключителните акорди на мача Роналдо замени Рамош, но така и не съумя да реализира така желания първи гол в елиминационна фаза.

Бившият нападател на Манчестър Юнайтед успя да прати топката в мрежата, но флагът на страничния съдия правилно бе вдигнат заради засада.

В добавеното време остана време и за прекрасния гол на нападателя на италианския Милан Рафаел Леао, който се появи на терена само няколко минути по-рано.

На четвъртфиналите Португалия ще се изправи срещу Мароко, който по-рано днес изхвърли от турнира Испания след драматична победа след изпълнение на дузпи.

ПОРТУГАЛИЯ – ШВЕЙЦАРИЯ 6:1 (2:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Гонсало Рамош (17), 2:0 Пепе (33), 3:0 Гонсало Рамош (51), 4:0 Рафаел Герейро (55), 4:1 Мануел Аканджи (58), 5:1 Гонсало Рамош (67), 6:1 Рафаел Леоа (90+1)

Португалия: 22. Диого Коща – 2. Диого Далот, 3. Пепе (капитан), 4. Рубен Диаш, 5. Рафаел Герейро – 25. Отавио (74′ – 16. Витиня), 14. Уилиам Карвальо, 10. Бернардо Силва (81′ – 18. Рубен Невеш) – 8. Бруно Фернандеш – 26. Гонсало Рамош (74′ – 7. Кристиано Роналдо), 11. Жоао Феликс (74′ – 21. Рикардо Орта)

Резерви: 1. Руи Патрисио, 12. Жозе Са, 6. Жоао Палиня, 7. Кристиано Роналдо, 9. Андре Силва, 15. Рафаел Леао, 16. Витиня, 17. Жоао Марио, 18. Рубен Невеш, 20. Жоао Кансело, 21. Рикардо Орта, 23. Матеуш Нунеш, 24. Антонио Силва

Треньор: Фернандо Сантош

Швейцария: 1. Ян Зомер – 2. Едимилсон Фернандес, 22. Фабиан Шер (46′ – 18. Ерай Чомерт), 5. Манеул Аканджи, 13. Рикардо Родригес – 8. Ремо Фройлер (54′ – 6. Денис Закария), 10. Гранит Джака (капитан) – 23. Джердан Шакири, 15. Джибрил Соу (54′ – 9. Харис Сеферович), 17. Рубен Варгас – 7. Бреел Емболо

Резерви: 12. Йонас Омлин, 21. Грегор Кобел, 24. Филип Кьон, 4. Нико Елведи, 6. Денис Закария, 9. Харис Сеферович, 11. Ренато Щефен, 14. Мишел Аебишер, 16. Кристиан Фашнахт, 18. Ерай Чомерт, 19. Ноа Окафор, 20. Фабиан Фрай, 25. Фабиан Райдър, 26. Ардон Яшари

Треньор: Мурат Якин