Престижен успех за Лудогорец в последната контрола в Австрия
"Орлите" завършиха лагера си в Австрия с класика срещу ЛАСК Линц

Лудогорец записа класически успех с 3:0 срещу ЛАСК Линц в последната си проверка от лагера в Австрия. През изминалия сезон австрийците записаха две победи срещу Лудогорец в групите на Лига Европа, но днес българският шампион бе доста по-силен. Попаденията за “орлите” отбелязаха Кирил Десподов, Пиерос Сотириу и Клаудиу Кешеру.

Наставникът на “зелените” Валдас Дамбраускас заложи на силен стартов състав, като Десподов, Сотириу и Текпетей действаха в нападение. Новото попълнение Клод Гонсалвеш започна като титуляр в средата на терена.

Лудогорец имаше превес от самото начало на срещата, а в 20-ата минута поведе чрез Десподов. Българският национал получи отлично подаване от Каули, като на празна врата нямаше как да сбърка за 1:0.

В 37-ата минута Каули се отчете с втора асистенция. Той отне топката от играч на съперника и намери Пиерос Сотириу, който от близо вкара второ попадение за “орлите” – 2:0.

До края на първото полувреме Лудогорец контролираше събитията на терена и не позволи на противника да застраши вратата на Кахлина.

На старта на второто полувреме в игра за българския тим се появиха Сисиньо и Клаудиу Кешеру, като двамата замениха Жордан Икоко и Пиерос Сотириу.

В 58-ата минута завърналият се в Лудогорец – Игор Пластун, намери с глава Кешеру в пеналта, но защитник на ЛАСК успя да се намеси решаващо. Малко след това Каули пропусна да вкара трето попадение за “орлите”.

В 76-ата минута “орлите” направиха нов пропуск – този път Кешеру затрудни вратаря на ЛАСК, който предотврати гола.

В 81-вата минута Лудогорец отбеляза трето попадение, след като не успя да го стори на няколко пъти през втората част. Клод Гонсалвеш комбинира с Вандерсон, който намери Кешеру в наказателното поле и румънският голаджия вкара за 3:0, с което бе оформен крайният резултат.

Съставът на Лудогорец: 71. Кристиан Кахлина – 22. Джордан Икоко (46 – 4. Сисиньо), 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун (68 – Георги Терзиев), 3. Антон Недялков, 8. Клод Гонзалвеш (85 – 29. Дориан Ротариу), 25. Стефан Баджи (77 – 12. Абел Анисе), 37. Бърнард Текпетей (77 – 13. Мавис Чибота), 11. Кирил Десподов (66 – 88. Вандерсон), 95. Каули Оливейра (66 – 64. Доминик Янков), 19. Пиерос Сотириу (46 – 28. Клаудиу Кешеру)