Пропадането на Гладбах продължава, загуби и от Аугсбург
„Жребчетата“ допуснаха поражение с 1:3 като гост

Кризата в Борусия Мьонхегладбах се задълбочава, след като отборът допусна шеста поредна загуба във всички турнири и общо седма в последните си осем мача. „Жребчетата“ загубиха с 1:3 визитата си на Аугсбург на старта на 25-ия кръг в Бундеслигата. Така Гладбах не успя да спре пропадането и да се доближи до Топ 6, оставайки на 10-ата позиция с 33 точки. Аугсбург пък вече има 29 и се отдалечи на безопасно разстояние от зоната на изпадащите, като е на 13-а позиция в класирането на Бундеслигата и е на 10 точки от 16-ия Арминия.

Гостите можеха да открият резултата в 38-ата минута, но Ларс Щиндъл пропусна дузпа.

Резервата Варгас даде преднина на Аугсбург в 52-ата, а Гладбах изравни чрез Нойхаус в 68-ата.

Рихтер покачи на 2:1 за домакините в 76-ата, а Хан оформи крайното 3:1 минута преди края на редовното време.