ПСЖ пречупи Ювентус на “Парк де Пренс” с два гола на Мбапе
Звездният тим на "принцовете" започна участието си в ШЛ с победа над "Старата госпожа"!

Амбицираният за триумф в Шампионската лига през този сезон – Пари Сен Жермен, стартира по добър начин участието си в груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир.

Футболистите на Кристоф Галтие са наложиха над Ювентус на “Парк де Пренс” с 2:1 в интригуващ първи мач от група “H”.

През следващата седмица отборът на ПСЖ ще гостува в Израел на Макаби Хайфа, докато “бианконерите” ще приемат у дома Бенфика.

Домакините откриха резултата в срещата още в 6-ата минута, когато Неймар пусна страхотно подаване, с което изведе Килиан Мбапе зад защитата на “бианконерите”, а той отблизо разпечата вратата на Матиа Перин.

В 22-ата минута съставът на ПСЖ удвои аванса си! Марко Верати пусна кълбото към Килиан Мбапе, който направи двойно подаване с Ашраф Хакими, а впоследствие французинът с мощен изстрел не остави шансове на стража на Ювентус.

Тимът на Ювентус се върна в мача в 53-ата минута! Филип Костич центрира в наказателното поле на “принцовете”, където Уестън МакКени надскочи Нуно Мендеш и и с глава не остави шансове на Джанлуиджи Донарума.

В последните минути на срещата домакините пропуснаха страхотни положения за нов гол чрез светкавични контраатаки, а отборът на Ювентус опита до последно да възстанови равенството, но безуспешно.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

ПСЖ: 99. Джанлуиджи Донарума – 4. Серхио Рамос, 5. Маркиньос, 3. Преснел Кимпембе – 2. Ашраф Хакими, 6. Марко Верати, 17. Витиня, 25. Нуно Мендеш – 30. Лионел Меси, 7. Килиан Мбапе, 10. Неймар

Наставник: Кристоф Галтие

Ювентус: 36. Матиа Перин – 3. Глейсон Бремер, 19. Леонардо Бонучи, 6. Данило – 11. Хуан Куадрадо, 25. Адриен Рабио, 32. Леандро Паредес, 20. Фабио Мирети (46′ – Уестън МакКени), 17. Филип Костич – 9. Душан Влахович, 14. Аркадиуш Милик

Наставник: Масимилиано Алегри