Килиан Мбапе се отчете с две попадения

Пари Сен Жермен записа убедителна победа с 4:0 при визитата си на последния в класирането на Лига 1 Дижон и се доближи само на точка зад лидера Лил, който утре приема Страсбург.

Два пъти точен за парижани бе Килиан Мбапе, а по едно попадение добавиха Мойс Кийн и Данило. Дижон пък остана на дъното със скромния актив от 15 точки.

Още в 6-ата минута Кийн откри след асистенция на Абду Диало, а половин час след началото на мача Мбапе дублира аванса на своя тим, превръщайки в гол дузпата, отсъдена за игра с ръка на Берсант Селина в наказателното поле.

Мбапе направи преднината класическа шест минути след подновяването на играта след извеждащо подаване на Рафиня, а в 82-ата минута Данило оформи крайния резултат, разписвайки се с глава.